DAR pre vás – bradlový chodník a bradlové schody 

18.02.2023
Bradlový chodník
Bradlový chodník

Do našho rehabilitačného centra RehabMedica pribudli ďalšie nové pomôcky. Vďačíme za ne firme Veríme v Zábavu.

Ďakujeme za užasne odvedenú prácu a ich dar, ktorým môžeme spoločne rozvíjať a zlepšovať zdravie našich klientov a rozbehnúť pohyb aj tam, kde bol doposiaľ obtiažný a obmedzený.

Bradlový chodník a bradlové schody

Bradlový chodník a bradlové schody využívame pri viacerých diagnózach, kde je obmedzený stoj a chôdza. Ak nie je, tak slúžia na lepšiu úpravu patológie pri chôdzi ako po rovine tak aj po schodoch.

Pomôcky slúžia ako opora pri ťažkých zdravotných postihnutiach (paraparézy, amputácie), operáciách bedrových, kolenných či článkových kĺbov (totalne endoprotézy a pod.). Svoje využitie nájdu aj pri liečbe chrbtice ako napríklad pri hernii disku, kedy je nácvik správnych pohybových stereotypov chôdze či opory veľmi dôležitý a podstatný.

Bradlové schody
Bradlové schody

Bradlový chodník je výškovo nastaviteľný čiže sa dokážeme prispôsobiť výške každého klienta. Ľudia so zdravotne ťažším aj ľahším poškodením cvičia vždy s fyzioterapeutom, ktorým sú kontrolované správne pohybové vzorce a prevedenie pohybu ako celku.

Pomôckami dokážeme zdokonaliť prevedenie chôdze, prinavrátiť svalovú silu do dolných či horných končatín, zacentrovať bedrový či kolenný kĺb a rozvíjať kondíciu klienta.

Tešíme sa na spoluprácu s vami a pre vás
PhDr. Andrea Chrenková a jej tím

zdroj obrázkov: RehabMedica s.r.o.

Sme tu pre vás a radi vám pomôžeme.

V našom rehabilitačnom zariadení RehabMedica, využívame vďaka neustálemu vzdelávaniu najmodernejšie a najefektívnejšie fyzioterapeutické postupy a metódy a poskytujeme zákazníkom komplexnú fyzioterapeutickú starostlivosť.